Informace pro rodiče

 


ORGANIZACE    ŠKOLNÍHO    ROKU  2020 - 2021

 

Organizace školního roku 2020/2021

Školní rok 2020/2021 začne v úterý 1. září 2020. První pololetí ukončeno ve čtvrtek 28. ledna 2021. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve středu 30. června 2021.

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na čtvrtek 29. října a pátek 30. října 2020
Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 29. ledna 2021.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny 8. - 14. března 2021

Kapacita školy                     100 dětí.  

 

Děti rozděleny do 4 tříd zpravidla podle věku.

 

II. třída – KOŤATA                   třídní učitelky:            Alena Maurová

                                                                                   Iva Adamová, DiS.

                                                                                   Hana Kubíčková

                                                  asistent pedag:           Petra Terčová

 

III. třída – BROUČKOVÉ         třídní učitelky :           Bc. Markéta Ausbergerová

                                                                                  Iva Kuglerová 

                                                  asistent pedag.:         Mgr. Vladislava Mlejnková Dvořáková

 

 

IV. třída – VEVERKY               třídní učitelky:           Bc. Ilona Vacikarová

                                                                                  Bc. Lenka Fruhbauerová

                                                  asistent pedag:          Eva Brůhová

 

 

I.třída – KUŘATA                    třídní učitelky:           Bc. Nicole Tomanová

                                                                                 Jana Šonková

                                                                                 Terčová Hana

 

 

 

 

ORGANIZACE DNE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

 

Mateřská škola v provozu od 6.00 hodin – 16.30 hodin

 

nástup dětí do MŠ                             6.00 – 8.00 hodin (po domluvě i později)

 

spontánní hra                                     do 9.30 – podle programu dne dle plánu učitelky

a činnosti řízené pedagogem               na třídě

 

pohybové aktivity                              zařazovány v průběhu dne

 

pobyt venku                                       9.30 – 11.30 hodin – podle aktuálního počasí

 

odpočinek, spánek                             během dne možnost individuální relaxace dle

                                                          potřeby dětí

                                                          spánek 1. a 2. tř. – 12.00 – 14.00 hodin

 

                                                           děti spí na lehátkách, je zajištěno větrání

                                                           lůžkoviny měněny každé 3 týdny

                                                           ve 3. a 4. tř. – odpočinek 12.30 – 14.00 hodin

                                                           četba, poslech kazet

                                                           od 14.30 hodin – hra, zájmové činnosti, pobyt venku

 

stravování                                          svačina – 7.45 – 8.30 hodin, 14.00 – 14.30 hodin

                                                          3. a 4. tř. samoobslužná

                                                          1. a 2. tř. během roku postupný přechod na

                                                          samoobslužnou

 

                                                          oběd – 11.30 – 12.00 – 1. a 2. tř.

                                                                      11.45 – 12.15 – 3. a 4. tř.

                                                        

pitný režim                                         zajištěn během celého dne – 3. a 4. třída – samoobslužný

                                                         1.      a 2. třída – nalévají paní učitelky

                                                          možnost výběru

otužování                                           vzduchem, plavání

 

 

způsob nakládání s prádlem               1x za 3 týdny výměna lůžkovin - domů

                                                         2x týdně ručníky – vlastní prádelna

 

 

 AKTIVITY ŠKOLY

 

-          plavecký výcvik (3. a 4. třída)

 

-          výuka anglického jazyka – 3. a 4. třída

 

-          výtvarné a pracovní činnosti, keramika - 3. a 4. třída

 

-          cvičení s prvky jógy – 4. třída

 

-          hudebně pohybové aktivity s prvky lidového tance – všechny třídy

 

-          spolupráce se ZUŠ Chválenická – PHV

 

-          logopedická prevence

-     zdravotní cvičení pod vedením fyzioterapeuta - všechny třídy

 

-          poznávání města Plzně a jeho okolí – historie, současnost – výlety

 

-          prezentace školy v tisku, na webových stránkách

 

-          spolupráce se ZŠ

  

 

Školní rok 2020/21

 

Začíná 1. září - úterý

Nástup do mateřské školy – do 8 hodin.

Na dveřích a na šatnách budou vyvěšeny seznamy dětí rozdělených do jednotlivých tříd.

V šatnách budou mít děti přidělenou značku.

Dostanete vytištěné pokyny týkající se plateb školného a stravného.

Seznam věcí do mateřské školy

ü  v šatně mají děti připravenou tašku se svojí značkou

ü  bačkory

ü  v tašce – náhradní spodní prádlo (kalhotky, tričko, punčocháče, ponožky)

ü  tepláky (jiné na zahradu, jiné do třídy)

ü  povlečení  - rozměry do klasické postýlky, prostěradlo na gumu – natahovací, pyžamo

VŠE PODEPSANÉ

 

 

PERSONÁLNÍ PODMÍNKY ŠKOLY

 

Pedagogičtí zaměstnanci

 

jméno

Pracovní zařazení

Iva Adamová, DiS.

ředitelka školy

Alena Maurová                     

učitelka

Bc. Markéta Ausbergerová

učitelka

Iva Kuglerová

učitelka

Eva Brůhová

asistent pedagoga

Bc. Nicole Tomanová

učitelka

Jana Šonková

učitelka - zástupkyně ředitelky

Bc. Ilona Vacikarová

učitelka

Hana Kubíčková

učitelka

Hana Terčová

učitelka

Petra Terčová

asistent pedagoga

Bc. Lenka Fruhbauerová

učitelka

Mgr. Vladislava Mlejnková Dvořáková

asistent pedagoga

Mgr. Dagmar Pankrazová

speciální pedagog

 

Zaměstnanci školní jídelny

 

Margaréta Benýšková

vedoucí školní jídelny

Monika Jindrová

kuchařka

Martina Spěváčková

kuchařka

 

Správní zaměstnanci

 

Ivana Miláčková

školnice

Renata Mráčková

uklízečka

Hana Kubíčková

uklízečka