23. mateřská škola Plzeň

Topolová 3, příspěvková organizace

Informace pro rodiče

 


ORGANIZACE    ŠKOLNÍHO    ROKU  2019 - 2020

 

Organizace školního roku 2019/2020

  • Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne v pondělí 2. září 2019.
  • Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020.
  • Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.
  • Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019. 
  • Vánoční prázdniny budou zahájeny v  pondělí  23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020.
  • Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.
  • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.
  • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou stanoveny  na 2. 3. - 8. 3. 2020. 
  • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9  dubna, pátek 10. dubna 2020 je tzv. ostatním svátkem.
  • Hlavní prázdniny budou trvat od středy 1. července 2020 do pondělí 31. srpna 2020.
  • Období školního vyučování ve školním roce 2020/2021 začne v úterý 1. září 2020.

 

Kapacita školy                     100 dětí.  

 

Děti rozděleny do 4 tříd podle věku.

V letošním roce 43 předškoláků.

 

I. třída – KOŤATA             třídní učitelky:            Alena Maurová

                                                                            Iva Adamová, DiS.

                                                                            Hana Kubíčková

  

 

II. třída – BROUČKOVÉ         třídní učitelky : Bc. Markéta Ausbergerová

                                                                             Iva Kuglerová 

 

 

 

III. třída – VEVERKY              třídní učitelky:  Bc. Ilona Vacikarová

                                                                             Eva Brůhová

                                               asistent pedag:        Petra Terčová

 

 

IV.třída – KUŘATA               třídní učitelky:  Bc. Nicole Tomanová

                                                                            Jana Šonková

                                                                            Naděžda Lodrová

 

 

 

 

ORGANIZACE DNE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

 

Mateřská škola v provozu od 6.00 hodin – 16.30 hodin

 

nástup dětí do MŠ                             6.00 – 8.00 hodin (po domluvě i později)

 

spontánní hra                                     do 9.30 – podle programu dne dle plánu učitelky

a činnosti řízené pedagogem              na třídě

 

pohybové aktivity                              zařazovány v průběhu dne

 

pobyt venku                                       9.30 – 11.30 hodin – podle aktuálního počasí

 

odpočinek, spánek                             během dne možnost individuální relaxace dle

                                                           potřeby dětí

                                                           spánek 1. a 2. tř. – 12.00 – 14.00 hodin

 

                                                           děti spí na lehátkách, je zajištěno větrání

                                                           lůžkoviny měněny každé 3 týdny

                                                           ve 3. a 4. tř. – odpočinek 12.30 – 14.00 hodin

                                                           četba, poslech kazet

                                                           od 14.30 hodin – hra, zájmové činnosti, pobyt venku

 

stravování                                          svačina – 7.45 – 8.30 hodin, 14.00 – 14.30 hodin

                                                           3. a 4. tř. samoobslužná

                                                           1. a 2. tř. během roku postupný přechod na

                                                           samoobslužnou

 

                                                           oběd – 11.30 – 12.00 – 1. a 2. tř.

                                                                       11.45 – 12.15 – 3. a 4. tř.

                                                           časový odstup mezi jídly je dodržován

 

pitný režim                                         zajištěn během celého dne – 3. a 4. třída – samoobslužný

                                                         1.      a 2. třída – nalévají paní učitelky

                                                          možnost výběru

otužování                                           vzduchem, plavání

 

 

způsob nakládání s prádlem               1x za 3 týdny výměna lůžkovin - domů

                                                         1x týdně ručníky – vlastní prádelna

 

 

 AKTIVITY ŠKOLY

 

-          plavecký výcvik (3. a 4. třída)

 

-          výuka anglického jazyka – 3. a 4. třída

 

-          výtvarné a pracovní činnosti, keramika - 3. a 4. třída

 

-          cvičení s prvky jógy – 2. třída

 

-          hudebně pohybové aktivity s prvky lidového tance – všechny třídy

 

-          spolupráce se ZUŠ Chválenická – PHV

 

-          logopedická prevence

 

-          zdravotní cvičení pod vedením fyzioterapeuta - všechny třídy

 

-          poznávání města Plzně a jeho okolí – historie, současnost – výlety

 

-          prezentace školy v tisku, na webových stránkách

 

-          spolupráce se ZŠ

  

 

Školní rok 2019/20

 

Začíná 2. září - pondělí

Nástup do mateřské školy – do 8 hodin.

Na dveřích a na šatnách budou vyvěšeny seznamy dětí rozdělených do jednotlivých tříd.

V šatnách budou mít děti přidělenou značku.

Dostanete vytištěné pokyny týkající se plateb školného a stravného.

Seznam věcí do mateřské školy

ü  v šatně mají děti připravenou tašku se svojí značkou

ü  bačkory

ü  v tašce – náhradní spodní prádlo (kalhotky, tričko, punčocháče, ponožky)

ü  tepláky (jiné na zahradu, jiné do třídy)

ü  povlečení  - rozměry do klasické postýlky, prostěradlo na gumu – natahovací, pyžamo

VŠE PODEPSANÉ

ü  ve 2., 3. a 4. třídě – kartáček na zuby, pastu, kelímek

 

 

PERSONÁLNÍ PODMÍNKY ŠKOLY

 

Pedagogičtí zaměstnanci

 

jméno

Pracovní zařazení

Iva Adamová, DiS.

ředitelka školy

Alena Maurová                     

učitelka

Bc. Markéta Ausbergerová

učitelka

Iva Kuglerová

učitelka

Eva Brůhová

učitelka

Bc. Nicole Tomanová

učitelka

Jana Šonková

učitelka - zástupkyně ředitelky

Bc. Ilona Vacikarová

učitelka

Hana Kubíčková

učitelka

Naděžda Lodrováučitelka

Petra Terčová

asistent pedagoga

Mgr. Dagmar Pankrazová

speciální pedagog

 

Zaměstnanci školní jídelny

 

Margaréta Benýšková

vedoucí školní jídelny

Monika Jindrová

vedoucí kuchařka

Martina Spěváčková

kuchařka

 

Správní zaměstnanci

 

Ivana Miláčková

školnice

Renata Mráčková

uklízečka

Hana Kubíčková

uklízečka

  

 
Webdesign: SITMP