23. mateřská škola Plzeň

Topolová 3, příspěvková organizace

Kapacita školy                     136 dětí.  

 

Děti rozděleny do 4 tříd zpravidla podle věku.

 

Odloučené pracoviště KD Šeříkovka 2 třídy 

 

 

 

ORGANIZACE DNE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

 

Mateřská škola v provozu od 6.00 hodin – 16.30 hodin

odloučené pracoviště KD Šeříkovka 6.30 hodin - 15.30 hodin

 

nástup dětí do MŠ                             6.00 – 8.00 hodin (po domluvě i později)

 

spontánní hra                                     do 9.30 – podle programu dne dle plánu učitelky

a činnosti řízené pedagogem               na třídě

 

pohybové aktivity                              zařazovány v průběhu dne

 

pobyt venku                                       9.30 – 11.30 hodin – podle aktuálního počasí

 

odpočinek, spánek                             během dne možnost individuální relaxace dle

                                                          potřeby dětí

                                                         

                                                           děti spí na lehátkách, je zajištěno větrání

                                                           lůžkoviny měněny každé 3 týdny

                                                           odpočinek 12.30 – 14.00 hodin

                                                           četba, poslech, individuální činnosti

                                                           od 14.30 hodin – hra, zájmové činnosti, pobyt venku

 

stravování                                          svačina – 8.00 – 8.30 hodin, 14.00 – 14.30 hodin

                                                          3. a 4. tř. samoobslužná

                                                          1. a 2. tř. během roku postupný přechod na

                                                          samoobslužnou

 

                                                          oběd – 11.30 – 12.00

                                                                                                                              

pitný režim                                         zajištěn během celého dne – 3. a 4. třída – samoobslužný

                                                         1.      a 2. třída – nalévají paní učitelky

                                                          možnost výběru

otužování                                           vzduchem, plavání

 

 

způsob nakládání s prádlem               1x za 3 týdny výměna lůžkovin - domů

                                                         2x týdně ručníky – vlastní prádelna

 

 

 AKTIVITY ŠKOLY

 

-          plavecký výcvik - 3. a 4. třída

 

-          výuka anglického jazyka – 3. a 4. třída

 

-          výtvarné a pracovní činnosti, keramika - 3. a 4. třída

 

-     cvičení s prvky jógy

 

-          hudebně pohybové aktivity s prvky lidového tance

 

-          spolupráce se ZUŠ Chválenická

-          spolupráce se ZŠ

   

-          logopedická prevence

-     zdravotní cvičení pod vedením fyzioterapeuta

 

-          prezentace školy v tisku, na webových stránkách

 

 

Školní rok 2023/24

 

Začíná 1. září - pátek

Nástup do mateřské školy – do 8 hodin.

Na dveřích a na šatnách budou vyvěšeny seznamy dětí rozdělených do jednotlivých tříd.

V šatnách budou mít děti přidělenou značku.

Dostanete vytištěné pokyny týkající se plateb školného a stravného.

Seznam věcí do mateřské školy

ü  v šatně mají děti připravenou tašku se svojí značkou

ü  bačkory

ü  v tašce – náhradní spodní prádlo (kalhotky, tričko, punčocháče, ponožky)

ü  tepláky (jiné na zahradu, jiné do třídy)

ü  povlečení  - rozměry do klasické postýlky, prostěradlo na gumu – natahovací, pyžamo

VŠE PODEPSANÉ

 

 

PERSONÁLNÍ PODMÍNKY ŠKOLY

 

Pedagogičtí zaměstnanci

 

jméno

Pracovní zařazení

Iva Adamová

ředitelka školy

Lucie Chárová                    

učitelka

Jana Frühaufová

učitelka

Lucie Balíková

asistent pedagoga

Hana Šišková

učitelka

Jana Šonková

zástupkyně ředitelky

Lucie Třísková

učitelka

Hana Kubíčková

učitelka

Hana Terčová

učitelka

Mgr. Barbora Plachá

učitelka

Lucie Benýšková

asistent pedagoga

Tereza Cajthamlová

učitelka

Aneta Jandošová

učitelka

Eliška Vohradská

učitelka

Nela Medeová

asistent pedagoga

Nikoleta Bariová

učitelka

Irina Slezinger

učitelka

Barbora Benýšková

asistent pedagoga

 

Zaměstnanci školní jídelny

 

Margaréta Benýšková

vedoucí školní jídelny, administrativní pracovník

Monika Jindrová

Martina Spěváčková

kuchařka

Lenka Mariánová

výdejna ŠJ

 

Správní zaměstnanci

 

Renata Mráčková

Valerie Polívková

školnice

Lucie Miláčková

Lenka Mariánová

uklízečka

  

 
 
Webdesign: SITMP